top of page
  • jciankara

JCI (CYE) CREATIVE YOUNGENTREPRENEURYARATICI GENÇGİRİŞİMCİ PROGRAMI
Junior Chamber International Yaratıcı Genç Girişimci Ödülü (JCI CYE), 2005 yılında dünya çapında Junior Chamber International tarafından 100'den fazla ülkede gerçekleşen bir program olarak başlatıldı ve özellikle yaratıcı genç girişimcileri başarılarında takdir etmek ve onurlandırmak için tasarlandı.

Bu program için özellikle COVID-19'un ardından ve JCI’nın küresel girişimi RISE ile uyumlu olarak, gündelik engelleri aşmak için doğuştan gelen bir dürtüye sahip genç, açık fikirli girişimciler hedefleniyor.

Katılımcılar, iş fikirlerini alanında uzman kişilere sunma konusunda eşsiz bir fırsata sahip olacaklar. İşletmeniz başlangıç aşamasında, konsept geliştirme aşamasında veya 18 ayın altında bir süredir faaliyette olabilir. Güçlü bir iş planı, sunumu ve iş hedefleriniz hakkında net ve sayısal bir şekilde konuşma yeteneği, küresel bir zihniyet olduğu gibi bir zorunluluktur. Şimdi yeteneklerinizi sergilemenin ve girişimcilik yolculuğunuzda bir sonraki adımı atmanın tam zamanı!

Başvurular bir jüri heyeti tarafından incelenecek ve seçilen başvuru sahipleri her bölge konferansı sırasında yarışacaktır. Her alan için CYE gönderim süreleri aşağıda listelenmiştir.


Amerika Konferansı: Son Başvuru 5 Nisan 2021


Afrika ve Orta Doğu Konferansı: Son Başvuru19 Nisan 2021


Asya-Pasifik Konferansı: Son Başvuru 3 Mayıs 2021


Avrupa Konferansı: Son Başvuru 10 Mayıs 2021


31 Mayıs tarihine uzatılmıştır.


Her bölge konferansından JCI CYE birincileri ve ikincileri finalde yarışmak üzere JCI Dünya Kongresi'ne davet edilecek


Bireysel Gelişim

Bu program, katılımcıların iş fikirlerini uzmanlardan oluşan bir jüriye ve canlı bir izleyici kitlesine halka açık bir şekilde sunmaları için eşsiz bir fırsat sağlayacaktır. Bölge konferansı düzeyindeki tüm katılımcılar bir eğitim ve mentorluk geliştirme oturumuna erişebilecektir. Dünya kongresinde yarışmak üzere seçilen adaylardan biri olursanız, potansiyel yatırımcılardan oluşan bir jüri önünde sunum yapmadan önce, kongreden önceki günlerde özel bir günlük eğitim / mentorluk oturumuna davet edileceksiniz. Gelişmenize yardımcı olmak istiyoruz, ancak bundan önce kendinizi nasıl geliştirdiğinizi bize göstermelisiniz.

İş Dünyası ve Girişimcilik

CYE programının özü, başlangıç aşamasında, konsept geliştirme aşamasında veya 18 ayın altında bir süredir faaliyette olan işletmelerinizi sergilemektir. İş modelinizi, pazarlama konumunuzu, stratejik hedeflerinizi ve girişiminizin nasıl kar elde etmeye ve sürdürülebilir hale gelmeye başlayacağını açıklamanızı isteyeceğiz.


Toplumsal Fayda

CYE projeniz topluma nasıl katkı sağlıyor? JCI rekabetçi, pragmatik ve girişimci düşünceyi teşvik eder - ancak etik bir lider ve iş sahibi olmak da doğrudan JCI’nın değerlerine bağlıdır. İşletmenizin sadece kendinize değil, aynı zamanda çalışanları, müşterileri ve çevresindeki toplum üzerindeki olumlu etkilerini de görmek istiyoruz. JCI RISE Girişimi'nin büyük bir ayağı, işgücünü desteklemeye odaklanmıştır, bu nedenle RISE ilkeleri doğrultusunda hareket etmek, ileriyi düşünen herhangi bir JCI girişimcisinin ayrılmaz bir parçası olmalıdır.


Uluslararası İşbirliği

Belki işletmenizin yalnızca yerel ve ulusal pazarlar için değil, aynı zamanda uluslararası pazarlar için de potansiyeli vardır. En yetenekli ve verimli kuruluşlar, bağlantılar kuran ve küresel olarak ölçeklenebilen kuruluşlardır. Şirketinizin gelecekteki başarısının pazarın sağlıklı büyümesine nasıl yol açacağını açıklayın. Geleceğe bakmak ve dünyanın dört bir yanından dostluklar kurmak için bir şeyler planlarken, aynı zamanda bir müşteri, tedarikçi, iş ortağı, yatırımcı veya akıl hocası bulmak, küresel ağımıza başvururken önemlidir. Girişimci genç liderler ve uluslararası vatandaşlardan oluşan küresel bir topluluk olarak, birlikte iş birliği yaptığımızda en güçlüyüz.


CYEA_Toolkit_2021
.pdf
Download PDF • 702KB
 

CYE Prize Update
.pdf
Download PDF • 188KB

 

CYEA_Toolkit_2021
.pdf
Download PDF • 702KB

16 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page